Miks sooline palgalõhe Eestis on naiste põhjustatud

Oleme jõudmas oma väikese tubli riigiga 21. sajandisse ning muutumas aina läänelikumaks – mudilaste esimesed sõnad on inglisekeelsed ning ateistlikud kogudused kogunevad iga pühapäev, et ohverdada alaealiste värskemad looted kooseluseadusele. Elu on hea. Siiski on tänaseni päevakajaline meie sooline palgalõhe. Nimelt saavad mehed keskmiselt kolmandiku võrra rohkem palka kui vaesem sugu. Miks see nii on?

Vastuseid küsimusele on otsinud Delfi kommentaariumi tunnustatuimad ajuhiiglased: naised on rumalad, laisad, ebaefektiivsed, nõrgad, beebitehased, magavad ülemusega, sest piibel ütleb. Siiski tuleb olla skeptiline kõikide argumentide suhtes, mille autor rabeleb caps lockiga ning lõpetab lauseid sõnaga „Vott!!“

delfi comments

Kui arvamuste asemel esitada fakte, siis Eestis on rohkem kõrgharidusega naisi kui mehi, naisi eelistatakse paljudele töökohtadele üle meeste, tippametites on naiste palk madalam vaid 3.8% võrra ning aina rohkem beebitehaseid streigib. Enne probleemi tuumani jõudmist on oluline teadvustada – naised ei ole nigelamad töömehed.

Nii mõnigi lugeja mõtleb siinkohal, et kas see hilispuberteetlane peksab terve päev põõsa ümbrust või kirjutab lõpuks midagi ka midagi sisukat?  Siit see tuleb:

Mehed saavad rohkem palka kui naised, sest naised magavad meestega, kes on neist paremad. Igas mõttes. Naistele atraktiivsed mehed on targemad, pikemad, tugevamad, vanemad, kogenumad ja, ongi nii – saavad rohkem palka.  Samal ajal tahavad mehed naisi, kes on neist igas mõttes halvemad. See on põhjus,  miks mõned intelligentsed naised meeste läheduses tibidialekti harrastavad. Sama on mehega,  kes emaste läheduses rinna kummi ajab ning leiutab peas endale mõne ameti. Kuna kõigile ei meeldi valetada, tunneb rohkem mehi survet ning on rohkem aldis palgatõusu küsima.

Ilmselt oskab igaüks vastuväiteks tuua oma sõbranna, kes on 8 aastat abielus olnud kodutu Bilbo Paunastega, kes omandas sõrmuse ainult endale ning muutub iga tüli keskel nähtamatuks. Samamoodi kasvab mõnel naisel habe, aga tegemist on erandiga ning isoleeritud juhus (habemega naine) ei oma erilist võimu argumendis ja eksisteerib vaid Balti jaamas ning Tais.*

FnLHWoV
Mida nad suurte jalgadega meeste kohta ütlesidki? Vähemalt ei pea sõjaväes käima… ?

Hea küll, niiviisi ei ole aus: pinnapealne järeldamine on ebaõiglane naiste suhtes, kes reaalselt aitavad palgalõhel vastuvoolu ujuda. On olemas naisi, kes seletavad iga päev oma meeslapsele, kuidas hommikust süüakse ühe korra ja et jalanõude kandmine ei ole suurte inimeste privileeg. Siinkohal tuleb uppujale ulatada oliivipuuoks – suur osa probleemist on tõepoolest ühiskonda juurdunud soorollid ning meie seas on sõdureid, kes on nõus oma ideaalide toetamiseks olema õnnetus suhtes. Sama käib ka koduperemeestele. See on tõsi – suur osa probleemist on meie peades kanda kinnitanud stereotüübid.

Kuid samas ei ole ka, vähemalt mitte täielikult. Keegi ei vali tegelikult, mis on tema jaoks atraktiivne – säärasel juhul ei eksisteeriks omasooiharaid ega heterosid ning kõik elaksid kauges talus õnnelikult oma kassiga.  Üldiselt rääkides, naised graviteeruvad isiku poole, kes on eeldanud provideerija rolli ja teeb näo, nagu tal on vastused. Ühiskondliku mentaliteediga oleme tsipake kaugemale jõudnud 50ndatest ja see on positiivne. Ometigi on bioloogiline evolutsioon palju, palju, palju aeglasem. Seetõttu ei ole palgalõhe otseselt kellegi süü, see lihtsalt on. Miks? Seks.

#Vott!!

*Ma kuulsin, et habemed ei ole Armeenia naiste arvates atraktiivsed, mistõttu nad ajavad selle iga hommik maha. Andesta mulle, Tigran.

Author: Daniel Veinbergs

Olen Comedy Estonia standup koomik, kes ühtlasi õpib ajakirjandust. Mulle meeldib kirjutada uudiseid, kuid päris reporteritöö on väga raske. Kergem on asju pastakast imeda.

One thought on “Miks sooline palgalõhe Eestis on naiste põhjustatud”

  1. tule jumal appi………………………………………………………….. andesta meie hilispuberteedis noorsoole

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *