Hädasoode talu; varjupaik soovimatutele lastele

Ilmselt iga lapse peas pesitseb hirm, et ühel ööl äratab emme või issi ta pihustiga üles ning lausub ,,Sa oled lapsendatud,” kuid ebameeldivusele tekib uus tase, kui sellele järgneb üks ,,Paki oma asjad kokku.”
Pole oluline kui suur pettumus sa olid oma endistele vanematele või miks sind 9 kuud varem perepiltidest välja lõigati, sest Hädasoode pere võtab vastu rohkem soovimatuid lapsi kui pereplaneerimiskliinikumi valamu.

Hädasoode märk

 

1. Hädasoode talu ja loor

Hädasoode talu asub kaugel igasugusest tsivilisatsioonist, kuid samas on vaid jalutuskäigu kaugusel Lätist. Ometigi pole virisemiseks põhjust, sest iga hommik sõidab mööda ajalehepoiss ning loobib värskeid mune. Talu peamiseks sissetulekuallikaks on hauakaevaja äri, millega on Hädasood matnud juba mitu põlve. Tuleb välja, et matmispindade rent on tulus allikas kui osa rendilepingust on üllatus. Just Hädasoode suguvõsast tuleb ütlus ‘Kes teisele auku kaevab, see ise sisse kukub.’

 

2. Saage tuttavaks – Koer

Hädasoode vanim pereliige on segu labradorist, saksa lambakoerast ning hooletusest, mistõttu reageerib loom nimele Koer. Vanusega kaasneva ülalpidamiskulu tõttu on Koer pere suurim väljatulekuallikas: Koer on ühest silmast pime ning teisest näeb liiga palju (hallukad), mistõttu ei ole ohutu olendile paremalt läheneda teisipäeviti. Perekond ei ole kindel miks just teisipäeviti, kuid diagnoos on kallis ning uppuva laeva masti polegi mõtet poleerida.

 

3. Majapidamistööd

Kuna Hädasoode talus ei külvata maa sisse midagi, mis kasvama hakkaks, ei ole tehniliselt tegemist taluga. Ometigi on peremees Helmet Häda Hädasool tegevust ja tööd igale orvule, kes  suudab pillimise lõpetada:

”Muidu meil talus suitsuhuvilisi ei ole kunagi olnud – paljud lapsed ei saa poest kättegi veel.  Kuid üks päev märkasin Tallinnast läbi sõites riigi rahastatud reklaamplakatit loosungiga ‘Salasigarettide müüa dokumenti ei küsi,’ mille peale mõtlesin, et miks ka mitte siis? Kusjuures hiljem sain teada, et salasigaretid on samuti odavamad kui maksustatud alternatiiv. Kui õppisime, et oma eluiga on võimalik lühendada ilma kellegi pensionit maksmata, hakkasime kõik tegusalt ülepopulatsiooniga võitlema. Seega kui on lapsi kellel ei ole valikut, istutaksime mõne meeleldi ratta sadulasse, saab siis lätiplärud metsa-Škodast ostetud.”

 

Seega naudi oma uut pere ning pea meeles: See enamjaolt ei olnud sinu süü = )

Author: Daniel Veinbergs

Olen Comedy Estonia standup koomik, kes ühtlasi õpib ajakirjandust. Mulle meeldib kirjutada uudiseid, kuid päris reporteritöö on väga raske. Kergem on asju pastakast imeda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *