Kaval lahendus! Pereisa jääb ahju kütmisega kasumisse

 

Tallinnas Mustamäe kahetoalises korteris talveks valmistuv pereisa Margus on avastanud kuhjunud arvete põletamise.

 

On hämar oktoobriõhtu ning laseme Marguse köögis istudes teel tõmmata.  Pereisa annab mulle katsuda oma uusi päris nahast talvesaapaid. Need hakkavad asendama tema viieaastaseid töökalosse, millest nüüdseks on järel suitsevad tallad.
Ahju äärde on ritta seatud neli avatud karpi uute saabastega, igale pereliikmele paar. ,,See uute saabaste lõhn,” ütleb pereisa. Rohkem ta sõnu juurde ei lisa.

Margus haarab sarvkestva käega kuuma pideme ning avab ahju uue küttekoorma jaoks. Ta kukutab hõõguva tuha sisse järjekordse pataka hüüumärkidega pabereid. ,,Varem lasin arvetel lõputult laual vedeleda. Lugesin neid iga hommik kohvi kõrvale, ainult halvad uudised!  Oleks ma varem arvete põletamise peale tulnud. Elaksime praegu Viimsis,” tõdeb Margus.

Hädasoode pere on arvetega kütnud juba septembrist. Kuigi naabrid manitsesid perepea lühinägelikkust, ei jätnud Margus neid vastuseta. ,,Tõepoolest, kui arveid kaua eirata, siis saadetakse suuremad arved.  Ennäe imet – põlevad sama kiiresti,” muheleb Margus. ,,Kui veel mõni inkasso firma tahab mu korterit soojendada, meie postkast on alati avatud.”

Marguse sõnul on korteris nett ja elekter ammu välja lülitatud, kuid pere on rohkem koos kui kunagi varem. ,,Loeme päevad läbi raamatuid ja mängime lauamänge. Hämaruse saabudes läheme õigel ajal magama,” lisab Margus.
,,Varem lasime kottis silmadega interneti infotorudes liugu.”

Kuhjunud arvete kulupõleng on jõudnud ka teistesse ühistu korteritesse ning hoone ümber lendlevad tahmaosakesed. Terve rajoon sarnaneb stseenile Silent Hill’i filmist. Margus on veendunud, et järgmiseks aastaks on tubade kütmine elektri ja halgudega vanamoodne lahendus käredale talvele.

Author: Daniel Veinbergs

Olen Comedy Estonia standup koomik, kes ühtlasi õpib ajakirjandust. Mulle meeldib kirjutada uudiseid, kuid päris reporteritöö on väga raske. Kergem on asju pastakast imeda.

2 thoughts on “Kaval lahendus! Pereisa jääb ahju kütmisega kasumisse”

  1. Idee on hea, räägin kodus oma perele ka täna õhtul, aga selgusetuks jääb, kus mustamäel need ahjud on, mida kütta? Meil nõmmel on küll hea suur raudahi, püsib kolm-neli päeva soe ühe kütmisega!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *